• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

Bugün kooperatifçilik; dünyada demokrasinin, barışın, çevrenin korunması, istihdam yaratma, yoksullukla mücadele, tümüyle ekonomik ve sosyal kalkınma aracı olarak kabul edilmektedir. Atatürk, kooperatifçiliği ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında önemli bir araç , ekonomik bir halk hareketi olarak görmüştür. Özellikle de tarımsal kooperatifçiliğe ayrı bir önem vermiştir.
30.06.2020
Sn. Nurcihan UĞURLUEL Başkanlığında faaliyet gösteren Kumluca Yörük Türkmen Derneği; Yörük kültürünü, Yörük dostluğunu, sevecenliğini tanıtmak,göstermek adına bir çok etkinliğe imza atıyor.Bir yandan Yörük kültürünü ,bir yandan Kumluca’nın tanıtımı için çalışmalar yapan Başkan UĞUREL ,diğer yandan da ihtiyaç sahibi gençlere –kadınlara destek olmak için de faaliyet gösteriyor. Başkan UĞUREL ; “ Bu çalışmalarımızın yanı sıra Tümgiad ailesi ile birlikte çiftçinin-üreticinin-kadın kooperatiflerinin sorunlarına çözüm yaratacak, ilçemizin ekonomik ve tarımsal kalkınmasına destek olacak, ülkemize katma değer sağlayacak projelerimizi de hızlı şekilde hayata geçireceğiz.” Açıklamalarında bulundu.
29.06.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği teşkilat çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ İl teşkilatını kurma görevi Sn.Alper DÜZGÜN‘ün sorumluluğuna verildi. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren, genç-dinamik ve konusunda donanımlı olan Sn: DÜZGÜN ; Tümgiad Tekirdağ İl Başkanı olarak yetkilendirildi.
29.06.2020
Şehrin gürültüsünden,trafiğinden, stresinden uzaklaşmak, toprakla uğraşmak, kendi sebzesini, meyvesini yetiştirmek isteyenler için hobi bahçeciliği önemli bir fırsat olarak görülüyor. Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük kentlerin etrafında değil, tarımla iç içe olan Konya, Adana, Mersin, Çorum, Erzurum gibi hemen her ilde hobi bahçeleri kuruluyor. Yoğun taleple birlikte verimli tarım arazilerine, ovalara, yılda üç ürün alınan tarlalara bile hobi bahçesi kurulmaya başlandı. Hobi bahçeleri ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Hükümet, yerel yönetimler uzun süre bu yapılaşmaya göz yumdu. Bazı yerlerde belediyeler hobi bahçelerinin kurulmasına öncülük etti. İmara aykırı yapılan hobi bahçelerinin bir bölümü imar barışı çerçevesinde yasal hale getirildi. Gelinen noktada, tarımsal üretimi tehdit eder boyuta ulaştı.
24.06.2020
Önümüzdeki dönemde hububat, bakliyat ve yağlı tohumlara olan talep daha da artacak. Bu nedenle Türkiye’nin belli oranlarda dışa bağımlı olduğu üretimini artırmak zorunda. Sağlanacak üretim artışı, bu ürünlerin dış ticaretinde de ülke lehine bir sonuç doğuracaktır. Üretimdeki artış yeterli değil ! Nohut üretimi yerinde sayarken, mercimek ve fasulyede artış var ! İklim değişikliğinin etkileri daha çok hissediliyor Dolu vurdu, üretim kaybı artacak
24.06.2020
Çiftçi İlaçlama sırasında doğru ekipmanı kullanıyor mu ? Çiftçiler insektisitlerin kendilerine ve çevreye olan olumsuz etkilerini biliyor mu ? Çiftçiler pestisit uygulaması yaparken çevreye ve hedef dışı organizmalara zarar verdiklerinin farkında mı ?. Bu problemleri ortadan kaldırmak için Çiftçileri çevre dostu Entegre zararlı yönetim sistemlerine ve İyi tarım uygulamalarına yönlendirmek gerekmiyor mu ?
24.06.2020
Çam Kozalağı ve Pekmezi'nin Faydaları Çam sakızı gibi çam kozalaklarıda bir doğa harikasıdır. Çam Kozalakları ağaç türlerine göre çeşitlilik gösterirler. Çam kozalaklarının özellikleri hepsinde aynı olmayacaktır. Bu nedenle aşırı veya yanlış bir kullanımda zarar görmemek için dikkatli olmak gerekir. Polen ve ağaç türlerine karşı alerjiniz var ise çam kozalağını kullanmamanız gerekir. Çam kozalağının bilinen diğer faydaları nelerdir?
24.06.2020
... 10 ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret195244