• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

TÜMGİAD TÜM GİRİŞİMCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ’nin Hayata geçirdiği Kraf projesinin ; Gençlere,Girişimcilere,Dezavantajlı guruplara,Çiftçiye fayda sağlayacağını,ülke ekonomisine,üretim seferberliğine katkı sağlayacağını belirten Başkan İzzet Oben Çürük ; “KRAF ÜRETİM VE PROJE MERKEZLERİ ile : kırsal bölgelerdeki ihtiyaç sahibi kadınlara eğitim-istihdam-Pazar desteği sağlayarak aile bütçesine katkıda bulunmalarını , Civardaki atıl arazilerin faal hale getirilerek üretim seferberliğine destek olunmasını,tarımsal faaliyetlerin arttırılmasını, Köy-İlçe genelindeki genç ve dezavantajlı gurubun girişimcilik kültürlerinin geliştirmesini, kooperatifçiliğe yönlenmesini,köyden şehre göçün önlenmesini,
22.07.2020
Antalya Kumluca Yörük Türkmen Derneği ve Tümgiad Antalya İl Başkanı Sn.Nurcihan UĞUREL TEKNOKENT KOLEJİ MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ”ni ziyaret ederek Tümgiad Gençlik projesi hakkında istişarelerde bulundu. Başkan UĞUREL ; birlikte yürümenin kararını aldık,aldığımız kararlar geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza Kumlucamıza hayırlı olsun ilgilerinden dolayı,Okul Kurucusu Sayın İbrahim KÜLEKCİ,Okul Müdürümüz Sayın Erkan KOCABABA,Müdür Yardımcısı Ertuğrul AÇAR”a yürekten teşekkür ediyorum.açıklamalarında bulundu.
16.07.2020
SARIKONAK KADIN GİRİŞİMCİLER İŞLETME VE ÜRETİM KOOPERATİFİ ;Resmi olarak Aralık 2018’de Kastamonu’da kurulmuş, içinde otel işletmecisinden kimya mühendisine kadar farklı meslek alanlarından gelen yedi girişimci kadının ortak ürünü. Kooperatifin içinde yemek üretimi kadar el sanatlarının da pazarlaması yapılıyor.Taş baskı ürünlerine yoğun ilgi gösterilmekte. Sarı Konak, kardeş kooperatifleriyle birlikte büyüyerek kadınları sosyal ve ekonomik açıdan güçlendirmeyi, kadın emeğini görünür kılmayı hedefliyor,Evinde üreten kadınların ürünlerini pazarlayıp onlara ekonomik güç ve özgürlük kazandırıyor,Kastamonu coğrafyasındaki kültürel mirasa sahip çıkmak için faaliyet gösteriyor
14.07.2020
Edebiyatımızın büyük ismi Adalet Ağaoğlu'nu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Adalet Ağaoğlu'na Allah'tan rahmet, yakınları, sevenleri ve okurlarına başsağlığı diliyoruz. Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği
14.07.2020
Kars , Ağrı, Van , Erzincan ve Iğdır’da ki sağanak yağış sebebiyle meyve bahçeleri ile tarım arazileri su altında kaldı. Seralar zarar gördü. 100 küçük baş hayvan telef oldu. Tüm vatandaşlara ve Çiftçi kardeşlerimize geçmiş olsun. TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği
13.07.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci iş insanları derneği bünyesinde, Kurban Bayramı dolayısıyla el ele vererek ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya, çocuklarımızın yüzlerinin gülmesini sağlayacak bir yardım kampanyası oluşturmaya karar verdik. Derneğimiz Saymanlık hesabında toplayacağımız yardımlar ile alacağımız Kurbanlar, belirlenen İl Başkanlıklarımız tarafından kestirilerek , il teşkilatlarımızın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere TÜMGİAD adına dağıtılacaktır. Üyelerimizin çoğunluğunun katılımını sağlamak maksadıyla Kampanya destek miktarına herhangi bir şart koyulmamıştır.
03.07.2020
Karşınızdaki kişinin kimliği ne olursa olsun bir bebeğe ve bir anneye – bir kadına yapılan küfür /sözlü taciz toplumun geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir. Bu nasıl bir insanlıktan çıkmaktır, bu nasıl bir vicdan kaybıdır, bu nasıl bir ar damarı çatlamışlıktır, bu nasıl bir insan sevgisini ve saygıyı yitirmektir-edepsizliktir ? Faaliyete geçtiği ilk günden bu yana; kadına ve çocuklara uzanan kirli ellerle mücadele eden ,” her türlü şiddete HAYIR ! ” kampanyalarına destek veren,sosyal-kültürel ve ekonomik yönden kadının kalkınması için projeler geliştiren Tüm girişimci ve iş insanları derneği (Tümgiad ) ailesi olarak bu yapılan ahlaksızca saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
02.07.2020
 9  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret195244