• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

Adana’da Sıcak ve poyraz etkili oldu zarar yüzde 70-90 arasında ! İç Anadolu’yu soğuk ve don vurdu ! Ege’de zeytin ve sebzeler etkilendi ! Güneydoğu’da dolu yağışı etkili oldu ! Erdemli’de fırtına seraları yıktı ! Havadaki ani değişim ve yağışlar çiftçinin kabusu oldu ! Mandalina ve limon sıcaktan yandı ! 15-24 Mayıs tarihleri arasında yaşanan ani hava değişimi ve yağışlar bitkisel üretimde ciddi zararlara neden oldu. Önce 40 dereceleri gören aşırı sıcak hava ve hemen sonrasında -1 dereceye kadar düşen aşırı soğuk havanın yanı sıra dolu, don, fırtına bir çok bölgede bitkisel ürünlere büyük zarar verdi.
30.05.2020
MÜBAREK RAMAZAN AY’ININ SONUNA GELMİŞ BULUNMAKTAYIZ. DUA VE İBADETLERİNİZİN KABUL OLUNMASINI TEMENNİ EDERİZ. SALGIN SEBEBİYLE HAYATINI KAYBEDENLERE VE VATAN MÜCADELESİNDE ŞEHİT DÜŞMÜŞ MEHMETÇİKLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET,YAKINLARINA,AİLLERİNE VE TÜRK MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ BU SIKINTILI GÜNLERDE BÜYÜK BİR FEDAKARLIKLA MÜCADELE VEREN SAĞLIK ORDUMUZUN HER BİRİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. KAPILARIMIZI BİRBİRİMİZE AÇAMASAK DA ,YAN YANA GELEMESEK DE, ÖNEMLİ OLAN ANMAK-ANILMAK VE DUYGULARIMIZI PAYLAŞMAKTIR.
24.05.2020
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadelemizin Tüm Kahramanlarını Saygıyla Anıyoruz. Tüm Girişimci İş İnsanları Derneği
19.05.2020
Günümüz dünyası ,yaşanan küresel krizle birlikte teknolojinin yanı sıra tarımın da yeni dünya düzeninin vazgeçilmezi olduğunu daha iyi anlamış oldu. Ülkemizde AB yasalarına uyum çerçevesinde alınan kararlar ve uygulanan politikalarla Türk tarımı ve çiftçisi çok zor durumlara düşmüş,köyden şehirlere göç ,maliyet artışları ve ithalata teşvik edilmesi sonucu çiftçi sayısı azalmış,atıl araziler çoğalmıştır.Yaşanan küresel kriz, tarımın ve çiftçinin önemini gözler önüne sermiştir. Ekonominin önemli çarklarının arasında yer alan çiftçilik, ülkemiz açısından hayati derecede önem taşıyan ve değer verilmesi gereken bir alandır.
13.05.2020
Dünyada tarım alanlarının yüzde 1-2’sinde organik tarım yapılıyor. Organik tarıma olan talep artarken özellikle verimlilik ve sürdürülebilirlik sorunlarına çözüm bulunması gerekir. Bilinçsiz üreticiler ,doğal-organik ürün konusunda tüketicinin güvenini sarsıyor.Önce üreticinin doğal ürün ile organik sertifikalı ürün konusunda bilgilendirilmesi gerekiyor. Türkiye’nin, toplam tarım alanlarının yüzde 2’sinde organik tarım yapılıyor. 2015 yılı verileri ile 70 bine yakın üretici 1 milyon 800 bin ton organik ürün üretiyor. Üretimin yüzde 90’ı ihraç ediliyor. Sürdürülebilir gıda üretimi, çevrenin korunması,sağlıklı,güvenilir ve marka değeri olan ürün üretimi için organik tarımın geliştirilmesi gerekiyor.
13.05.2020
Dünya Ticaret Örgütü üyesi 24 ülke tarımda ticaret kısıtlamalarının ve aşırı stok yapmanın gıda güvenliğini tehdit edeceği uyarısında bulunuyor.Ama ne ilginçtir ki ; Küresel tarım ve tarımsal gıda ürünleri ihracatının yüzde 63’ünü, ithalatının ise yüzde 55’ini kontrol eden bu ülkeler aynı zamanda kısıtlamalara en çok başvuran ülkeler durumunda. Amerika Birleşik Devletleri, koronavirüs önlemleri kapsamında tarıma 19 milyar dolarlık ek destek paketi açıkladı. Yüzölçümünün sadece yüzde 12’si tarıma elverişli olan Japonya, en çok tarım ve gıda ürünleri ithal eden ülkelerinden birisi. Koronavirüs önlemleri kapsamında tarım ve gıda için 545 milyar yen(5 milyar dolar) ek destek paketi uyguluyor. Bulgaristan, kendi çiftçisini korumak için bakanlar kurulu kararı ile marketlerde yerel ürünlerin satışını zorunlu hale getirdi.
13.05.2020
2000 yılında hazırlayıp yayınladığı raporla tarımdan kopuşun ve ithalatın hızlıca artmasında büyük rol oynayan Sanayici ve İş adamlarını unutmadık ! Yine 2005 yılında “Türkiye tarımında dönüşüm zorunlu hale geldiği,Türkiye istese de istemese de tarım ürünlerinde koruma düzeylerini aşağı çekmek zorunda kalacağı, kendi isteği ile yapmazsa Dünya Ticaret Örgütü’nün bunu zorla yapacağı , Tarıma yapılan desteklerin 7 kat düşmesine karşın hala yüksek olduğu ve düşürülmesi gerektiği,ithalatın artmasından endişe duyulmaması gerektiği, hayvancılıkta Türkiye’nin şansının hiç olmadığı, geleneksel işletmelerin bir kısmının tarım sektörünü terk edeceği, bir kısmı yeni yapıya uyum sağlamaya çalışacağı, terk edenlerin başka sektörlerde işgücü yada yatırımcı olarak geçecekleri” ‘ni ifade eden raporu hazırlayan ve yayınlayan aynı Sanayici ve İş adamları değil miydi ?
13.05.2020
 8  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret190583