• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

Meyve Yetiştiriciliğini destekleme ve geliştirme projesi kapsamında Karabük İl Tarım Müdürlüğünü ziyarette bulunan Tümgiad Karabük İl Teşkilatı KRAF Projesi hakkında bilgi verdi.Projenin hem il genelinde hem de ülkeye katma değer sağlaması açısından çok yararlı olacağını belirtilen Karabük İl Tarım Müdürümüz gerekli desteği sağlayacaklarını dile getirdi.
22.06.2020
TÜMGİAD Karabük İl Başkanı Melahat BAYRAM ; önce il yönetim kadrosu ile istişare toplantısı gerçekleştirdi ardından da Kastamonu Araç El Ele Kadın kooperatifini ziyaret etti. Başkan ;TÜMGİAD Karabük ve Kastamonu ailesi olarak KRAF projesi kapsamında çalışmalarına hız verdiklerini,projelerin çok kısa sürede hayata geçeceğini belirtti.
21.06.2020
Ülkemizde etkisini gösteren küresel krizin toplumun her ferdine sorumluluk yükledigini, kooperatiflerin sadece ortaklarına kazanç sağlamayı esas almamasını, aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayacak kurumsal çalışmalar yapılmalarını vurgulayan Kastamonu Araç El Ele Kadın kooperatifi başkanı Habibe Sevimlioğlu Oral; El Ele kadin kooperatifi bir yandan Kastamonu dokuma taş baskı çalışmalarını yurt genelinde ve uluslararası platformda tanıtmak ; diger yandan da Tumgiad Kraf projesi kapsamında güvenli gıda ,yaş meyve sebze yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliğini destekleme ve geliştirme projelerini hayata geçirerek ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Baskan yardımcısı Ayşen Yüzbaşıoğlu; bu çalışmalarla aynı zamanda ilçenin-ilin ve bölgeye özgü ürünlerin tanıtıldığını, ihtiyaç sahibi kadınlara da istihdam yaratıldığını belirtti.
21.06.2020
G.doğu’da Şanlıurfa ,Güney’de Hatay,Ege’de İzmir ,Karadeniz’de Çorum derken bugün de Marmara’da Tekirdağ çekirge istilası yaşadı. Tekirdağ'ın Malkara ilçesindeki bazı ayçiçeği tarlalarını çekirgeler istila etti. İshakça Mahallesi'ndeki tarlalarda çok sayıda çekirge görenler, durumu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.
15.06.2020
TÜMGİAD KARABÜK İl Başkanı olarak yetkilendirilen Melahat BAYRAM il yönetim kadrosunu oluşturarak dernek çalışmalarına hız verdi. Karabük’te ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşması ile tanınan BAYRAM , Doşa tekstil olarak moda tasarımı konusunda faaliyet gösteriyor. Tasarımlarını öncelikle yurt genelinde tanıtmayı hedeflediğini , aynı zamanda gerekli alt yapı çalışmalarının sonunda ihracat yapmayı planladığını belirtti.
13.06.2020
Son zamanlarda dünyanın bazı noktalarında artan çekirge istilaları, özellikle tarımla uğraşan çiftçilerin kabusu haline geldi. Bulundukları alanı kemirerek kullanılamaz hale getiren çekirgeler, kuraklık nedeniyle toplu halde üreyerek alanı kaplayabiliyor. Uzmanlar çekirge istilası yine mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklığa bağlı ortaya çıktığı ,istila ile baş etmek için alanın ilaçlanması gerektiğini ancak fazla ilaçlamanın da bitkiye ve insana zararlı olabileceğini beliriyor.
12.06.2020
İzmir Beydağ Kaymakamı Sn.Abdurrahman ÇELEBİ'ye Tümgiad İzmir İl Başkanlığı olarak ziyarette bulunduk. Kraf Proje ve Üretim Merkezlerimiz ve derneğimizin çalışmaları hakkında detaylı bilgi arz ettik.Beydag kaymakamlığı bünyesindeki bazı köylerde yapacağımız çalışmalar hakkında desteklerini istediğimiz Sayın Kaymakamımız proje ve çalışmalarımızın köylüye,çiftçiye fayda sağlayacağını ve Kraf projemizin Beydag'da da hayata geçmesi için gerekli desteği sağlayacağını belirtti. Sayın Kaymakam Abdurrahman ÇELEBİ ve İlçe Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz.
03.06.2020
 7  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret190585