• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

Tümgiad Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak ;yurt genelinde faaliyet gösteren üretici kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bunları ilgili merciilere duyurabilmek için yeni yazı dizimize başadık. Bugün, Kastamonu Araç’ta bir araya gelerek Sayın Habibe Oral SEVİMLİOĞLU başkanlığında oluşturulan EL ELE KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ‘ndeyiz .
21.11.2020
Adana’nın Karataş ilçesinde faaliyet gösteren Karataş Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Tümgiad Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği ailesine katıldı. Kooperatif Başkanı Sayın Meltem BALIKÇI ; “ Karataş Kadın Kooperatifi olarak 2019 yılında resmen faaliyete geçtik.Amacımız;kadın emeğinin değerlendirilmesi,ilçemizde istihdam sağlanması ve yöresel ürünlerimizin yurt genelinde tanıtılmasını sağlamaktır.Çalışmalarımızla bir yandan kadınlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmasın sağlıyor,bir yandan da sosyal ve kültürel projelerimizle ilçemizi tanıtıyoruz.
17.11.2020
ALTINDAĞ (ALTIN KADIN ) KOOPERATİFİ ;Üreten kadın emeğini desteklemek,doğal ürünleri tüketiciyle buluşturmak için üretime son hız devam ediyor. Emek, inanç ve kararlılık neticesinde bu zor ve zahmetli işi başarmanın gururunu yaşayan Kooperatifin kurucu üyeleri ve ortaklarını, bir yandan emeği toprağa işlerken diğer yandan da çapa yaparken görüyorsunuz. Bir yandan sulama yaparken, diğer yandan da hasat toplarken görüyorsunuz. Bir yandan traktör üzerinde öte yandan taş fırında ekmek yaparken görüyorsunuz.
13.11.2020
TÜMGİAD bünyesinde oluşturulan İYİLiK SEFERBERLİĞİ projesi kapsamında;Tümgiad Gençlik Kulübü,Kumluca Yörük Türkmen derneği,Antalya Efeler derneği olarak , İzmir depreminden etkilenen kardeşlerimiz için hazırlanan ürün kolileri İzmir’e yola çıktı. Kumluca Yörük Türkmen Derneği Başkanı Nurcihan UĞUREL ve Antalya Efeler Derneği Başkanı Barış SARIÇOBANOĞLU ; “KRAF( Kriz ve Afet dönemlerinde üretim merkezleri) Projemiz aslında tam da böyle zamanlar için hazırlanmıştı.İyilik seferberliği çalışmalarımızda bu projemizin bir parçasıdır.Ülkemizde yaşanana/yaşanacak bu tarz afetlere hazırlıklı olunması gerekiyor.
13.11.2020
Savaş meydanlarında efsanevi bir komutan, Milli Mücadelenin eşsiz lideri, Devlet kuran büyük bir siyaset adamı, Hem fikir hem de hareket adamı, Milletin çehresini değiştiren kudretli bir inkılapçı , Bağımsızlığın Baş mimarı MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATAM; Çizdiğin yolda ilerliyor,emanetine sahip çıkıyor ve özlemle anıyoruz . Türk Milletinin kalbinde ebediyen yaşayacaksın !
09.11.2020
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’ın koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Tümgiad Ailesi olarak sağlık durumu iyi olan Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ederiz. Başkan twitter hesabından ;”Covid 19 testimin pozitif çıktığını öğrendim. Tedavime hemen başlandı. Tedbir amaçlı gözlem altında tutuyorlar. Genel sağlık durumum iyi, ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum. Sağlığınıza dikkat edin.” açıklamasında bulundu.
07.11.2020
Türkiye, sismik olarak oldukça aktif bir ülkedir ve hem Avrasya levhası, hem de Arap levhası ile Afrika levhası arasında yer almaktadır. Ayrıca; kendi sınırları içerisinde Kuzey Anadolu Fay Hattı, Doğu Anadolu Fay Hattı ve Batı Anadolu Fay Hattı ile deprem kuşağındadır. Doğu Anadolu ile Kuzey Anadolu Fay Hatları yanal atılımlarla gerçekleşirken, Batı Anadolu Fay Hattı ise normal faylarla gerçekleşerek Ege’nin genişlemesine sebep olmaktadır. İran–Irak sınırında yer alan ve Afrika levhasının ana parçalarından biri olan Bitlis-Zagros Fay Hattı ise, Türkiye’nin doğusuna itme kuvveti uygulamaktadır ve bu yüzden dalma-batma zonu gerçekleşmekte, bu sebepten dolayı Doğu Anadolu Bölgesi her yıl birkaç milimetre yükselmektedir.
04.11.2020
 4  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret195242