• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

· Eğitim,sağlık ve iş hayatında fırsat eşitliğinin sağlanması, · Farklılıklara saygı gösterilmesi, · Mekansal,teknolojik ve bilgiye erişimin arttırılması, TÜMGİAD AİLESİ olarak; Engelli birey ve ailelerinin yaşadığı sorunlarla baş etmeleri ve yaşamlarını kolaylaştırmak için, sevgiyle, saygıyla ve hoşgörüyle yaşamı kucaklamaya devam edeceğiz. ENGELSİZ BİR YAŞAM DİLEĞİYLE , 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN !
03.12.2020
Billur dereleri,buzdan kaynakları,gizlenmiş lav sütunları,şelaleleri ve gizemli tarihi ile meşhur DEVREK ! Mart 2010’da 8 ortak ile faaliyete geçen Elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime geçiren, emekleriyle toprağı da yoğuran, tarımın mihenk taşı ciftçi kadınlarımızla el ele veren DEVREK GÜNEŞİ KADIN KOOPERATİFİ, Şu an 53 ortaklı koskoca bir aileye sahip.....
02.12.2020
Yıllardır bir eğitimci olarak başlattığım mücadele bu sabah profesör doktorların açıklamalarıyla taçlandı.Hazır beslenmeye açtığım savaş, ulusal basında yaptığım konuşmalar geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza hazır gıdanın ne kadar zararlı olduğunu aşırı şeker,aşırı tuz,transyağlar,renklendiriciler,glikozlar,fastfood gıdaların yavrularımıza zararının olduğunu yıllardır haykırmaktayım. Doğal gıdalarımız dururken hazır beslenme neden ?
02.12.2020
Kadınların toplumdaki yeri, saygınlığı medeniyetin göstergesidir.” Türk kadını,sen yerde sürünmeye değil,omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın “diyen Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinde,Toplumsal bir hastalık ve insanlığa karşı ihanet sayılan Kadına Şiddetin varlığından dahi bahsedilmesi utanç vericidir. TÜMGİAD Ailesi olarak şiddetle mücadelede bütün kadınlarımızın yanındayız !
25.11.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci İş İnsanları Derneği Genel Başkanı İzzet Oben ÇÜRÜK; Öğretmenler Günü vesilesiyle “Gelecek Gençlere, Gençlik de Öğretmenlerimize emanet. Öğretmenlerimiz; Bu kutsal vazifeyi, Türk Milleti için hayati önem taşıyan emaneti layıkıyla üstlenen Geleceğin Mimarlarıdır” Başöğretmenimiz Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi sevgi saygı ve minnetle anar, TÜMGİAD AİLESİ olarak Türk Milletinin irfan ordusu ve sevgi elçileri olan tüm fedakar öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ’nü kutlarım mesajı yayınladı.
23.11.2020
Bu öykü yurdumuzdaki milyonlarca Melahatlardan birinin öyküsü…Bir başarı yada bir engellenmenin öyküsü olup olmadığı tartışılır belki…Fakat bir başkaldırının öyküsü olduğu gerçektir. Bu öykü; başlık parası karşılığı alınıp satılan, berdel diye karşılıklı takas edilen, evlendirildiğinde ‘kızı sattım’ diye övünülen, asker mektuplarında hatırı sarı öküzden sonra sorulan, Cumhuriyet Türkiye’sinde halen daha kara çarşaflara büründürülmek istenen Anadolu kadınının varoluş öyküsüdür. Öte yandan uğruna cinayetler işlenen, dağlar delinen, çöllerde sürünülen, uğruna zindanlarda çürünülen anamız, avradımız, yar’imizin başkaldırışının bir öyküsüdür bu.
21.11.2020
Tümgiad Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak ;yurt genelinde faaliyet gösteren üretici kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bunları ilgili merciilere duyurabilmek için yeni yazı dizimize başadık. Bugün, Ankara’nın Ayaş köyünde bir araya gelerek Sayın Zehra VAROL başkanlığında oluşturulan AYAŞ AKKAYA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ’ndeyiz.
21.11.2020
 3  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret195243