• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği çatısı altında oluşturulan TÜMGİAD TÜM ÜRETİCİ KADINLAR GÜÇ BİRLİĞİ; yurt genelindeki organik-yöresel-doğal ve coğrafi işaretli üretim yapan kadın üreticilerimizden oluşuyor. “Çiftçi ile elele” projesi kapsamında organik tarım-yerli tohum ve iyi tarım programının yurt genelinde yaygınlaştırılmasını hedefleyen ÜRETİCİ KADINLAR GÜÇ BİRLİĞİ; aynı zamanda TÜMGİAD İYİ TARIM ÜRÜNLERİ markasıyla ve geniş ürün yelpazesiyle yurt genelinde bayii ve satış ağı oluşumlarına başlamak üzere.
20.01.2020
Tüm Girişimci ve İş İnsanları Akilleri Derneği (TÜMGİAD) Genel Başkanı İzzet Oben Çürük, TÜMGİAD Malatya Şubesini ziyaret etti. Tüm Girişimci ve İş İnsanları Akilleri Derneği (TÜMGİAD) Genel Başkanı İzzet Oben Çürük, TÜMGİAD Malatya Şubesini ziyaret etti. Kısa bir süre önce kurulan ve Türkiye'nin bir çok ilinde etkin çalışmalarla isminden sıkça söz ettirmeye başlayan TÜMGİAD'ın Genel Başkanı İzzet Oben Çürük, Malatya İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgiler aldı. Oben Çürük'ü, TÜMGİAD Malatya İl Başkanı Ayşe Temirci ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. "İSTİHDAMLAR SAĞLANACAK"
20.01.2020
Tüm Girişimci ve İş İnsanı Akiller Derneği (TÜMGİAD) Başkanı İzzet Oben Çürük, “Bizim yolumuz; yolu, vatanın bütünlüğü, milletin selameti ve devletin itibarından geçen herkesle yürümektir” dedi. Çürük, Adana’da düzenlenen TÜMGİAD 1. Olağan Toplantısı’nda amaçlarının sadece iş adamlarını bir araya toplamak ve ticaret yapmak olmadığını, maddi gücü yetmeyen öğrencilere burs, girişimcilere destek ve aile bütçesine katkıda bulunan ev kadınlarına, TÜMGİAD zemini altında oluşturulan şirketler birliğiyle destek sağlamak olduğunu söyledi. Çürük, “Geldiğimiz aşamada 23 il başkanımız ve 8 ilçe başkanımızı görevlendirdik.
20.01.2020
Günümüzün etkili iletişim araçlarından biri olan internet ortamında yer almak, bilgi görüş ve düşüncelerin paylaşılması, kültür birkiminin, geleneklerin, göreneklerin yeni nesillere aktarılması amacıyla 2020 yılında çağın gereksinimlerine uyarak TÜMGİAD site tasarımı yenilenmiş, kapsamlı bilgileri, kolay kullanışı ve yeni tasarımı ile yayına girmiştir. Ayrıca derneğimizin sosyal medya hesapları da daha aktif kullanılmaya başlanacaktır. Güncel haberlerin, içeriklerin, etkinlik ve projelerin yer aldığı, aynı anda tüm dünya dillerinde yayın yapabilen yeni web sitemizin sizlerin sunacağı destekler ile de daha iyi düzeye erişileceğine inanıyoruz.
20.01.2020
TÜMGİAD Ailesi olarak büyük ve büyümeye devam eden bir aileyiz.Kurulduğumuz günden bu yana Şeffaf-Samimi –Güvenilir ve Çalışkan bir yönetim oluşturmayı esas aldık.2019 Yılı sonuna kadar daha çok KOBİ İşletmeleri bünyemizde bulunduruyorduk.Değişik sektörlerden yerel üreticilerin ürünlerini küçük esnafa ulaştırıp,esnafın rekabet gücünü arttırmayı hedefledik.2020 başı itibarıyle Kooperatif ve yerel üreticileri de TÜMGİAD Çatısı altında toplamaya başladık. Çatımız altında oluşturduğumuz Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği ile; Organik(sertifikalı)-Yöresel-Doğal(Analiz raporları ile birlikte )ve Coğrafi işaretli ürünleri,en sağlıklı,en uygun fiyatlı şekilde hem bayii ağımız aracılığıyla hem de direk tüketiciyle buluşturuyoruz.
20.01.2020
Ülkemizde Her Dört Kişiden Birinin Kanser Olduğunu Düşünürsek Organik Tarımın Geliştirilmesinin Öneminin Ne Olduğunu Anlayabiliriz. Organik Ürün Tüketicisinin Genelde Organik Ürünlerinin Pahalı Olduğu Bu Nedenle Alamadıklarını Söylerler. Doğrudur. Organik Üreticisin Maliyet Girdisi Çok Yüksektir. Bunun Nedeni Ülkemizde Çok Az Bölgemizde Organik Tarım Yapılmaktadır. Bu Üreticilerimiz Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri Gibi 400.500 km.Uzak İlerimizde Getirerek Ürünlerini Satmaktalar. Bu da Doğal Olarak Ürün Fiyatları Artmaktadır. Bunun Gibi Orgamik Ürünlerin İnsanlarımıza Daha Uygun Sağlayabilmenin Yolu Tarım Bakanlığın Organik Tarımı Geliştirmek İçin Türkiye Genelinde İller Bazında Organik Tarımı Desteklemesi Teşfik Etmesi Gerekmektedir.
20.01.2020
Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği tarafından , ticari faaliyetlerimizi bir çatı altında toplayarak,yurt geneline ve yurt dışına ,ürettiğimiz ürünleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Fakat faaliyet alanlarımız içinde ,özellikle kadın üreticilerimizin ürünlerini ve pazar ağlarını oluşturarak, üreticilerin sıkıntı duydukları sorunları masaya yatırarak çözüm yollarını bulup destek olmaktır. Ticari bir faaliyet olduğumuz için de gereken tüm destek programlarından faydalanmaları için üreticiyi bilgilendirip yardımcı olmak hedefimizdir. Bu gün ülkemizdeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle üreticilerimiz, ürünleri için gereken pazarı yeteri kadar sağlayamamaktadır.
20.01.2020
... 20 ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.58857.6190
Euro9.01459.0506
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret197129