• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/tumgiad.2/
  • https://www.youtube.com/channel/UCSGmZ1jO5rv7uqAPQUWR7lw
 

Anasayfa

Selçuklu döneminde Polatlı’nın Bacı köyünde kurulan Bacıyan-ı Rum (Anadolu Bacıları) teşkilatı tekrar kuruldu. Tarımsal üretim faaliyetinde bulunmak, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen 13 kadından oluşan Anadolu Bacıları, bugünlerde çalışmalarının meyvesini toplamanın heyecanını yaşıyor. Anadolu Bacıları, “Panpek” etiketiyle hiçbir katkı maddesi ilave etmeden hazırladıkları pancar pekmezini satışa çıkardı. Örnek bir kadın dayanışması olan Anadolu Bacıları, oluşturdukları kooperatifi de büyüterek çok daha fazla kadın istihdamı sağlamak, tüm Türkiye ve dünyaya ürünlerini ulaştırıp marka değerini büyütmeyi, Polatlı’nın sesini daha fazla duyurmayı hedefliyor.
26.10.2020
Biz Bunları tanıyoruz ! Kurtuluş savaşı esnasındaki çocuk kadın ihtiyar demeden haince katleden ,Hocalı ’da Tarihin en kanlı katliamını gerçekleştiren binlerce Müslüman halkı katleden Ermeni caniler şimdi de Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerindeki sivillere saldırdı.Tarihleri boyunca sivil halka saldıran,yaptıkları vahşet -zulüm –işkence ve soykırımlarla tanınan Ermenilerin bu yaptıklarını görmezden gelen dünya sessiz kalmaya devam ediyor.
17.10.2020
TÜMGİAD; 2 Yıl önce bugün resmi olarak ; küçük esnafın piyasadaki rekabet şansını arttıracak ,yerel üreticilerin ürünlerine pazarda yer bulabilmesini ve ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafa destek olmak amacıyla faaliyet göstermeye başlamıştır. TÜMGİAD ; Pandemi döneminin başlamasıyla birlikte KRAF (Kriz ve afet dönemlerinde üretim merkezleri) PROJESİ’ni hayata geçirerek üretim-istihdam ve ihracat odaklı çalışmalara ağırlık vermiştir. Bu amaç doğrultusunda TÜMGİAD TÜM ÜRETİCİ KADIN KOOPERATİFLERİ GÜÇ BİRLİĞİ’ni oluşturarak yurt genelindeki kadın kooperatiflerinin ortak değer ve ortak hedef bilinciyle Güç Birliği çatısı altında üretim seferberliğine ,istihdamın arttırılmasına katkı sağlanabilmesini hedeflemiştir. Daha kurumsal ve uluslar arası faaliyetlerine hız vermek için Kooperatif Birliğini kurarak,Üretim ve Paketleme tesisini hayata geçirmeyi programının ilk sırasına almıştır.
15.10.2020
Gençlerin güçlü yaşam becerilerine, insani ve millî değerlere sahip olarak yetişmelerini, iktisadi ve sosyal hayata ve karar alma mekanizmalarına aktif katılımlarının sağlanması ,ortak bilimsel çalışmalar,eğitim-öğretim,sanat,spor,halkoyunları,gönüllülük faaliyetleri ,sosyal ve kültürel işbirliğini sağlamak maksadıyla ; TÜMGİAD Gençlik Kulübü,Kumluca Yörük Türkmen Derneği ve Antalya Efeler Derneği protokol imzaladı. Kumluca Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hasan Uğurel , Antalya Efeler Derneği Başkanı Barış Sarıçobanoğlu ve Tümgiad Antalya İl Başkanı Nurcihan Uğurel ;
09.10.2020
TÜMGİAD Genel Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için çaba gösteriyoruz” dedi. Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Türkiye Kooperatifler Fuarı Ankara Ticaret Odası’nda düzenlendi. ‘Birlikte Üretim, Birlikte Büyüme’ temasıyla gerçekleştirilen fuara Türkiye’nin çeşitli illerinden onlarca kooperatif katıldı. Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği Başkan Yardımcısı İsmet Taş, kooperatiflerin önemine vurgu yaparak, “Kooperatiflerin ihracat ağına dahil edilerek milli üretimin dünyaya yayılması, vatandaşın milli kaynaklarla üretim zincirine dahil edilmesi için uğraşıyoruz” dedi.
07.10.2020
Geçmişte Anadolu’da ,Bakü’de ve Hocalı’da Müslüman Türk halkına karşı yaptıkları katliamlardan bildiğimiz Ermenilerin kapsamlı provakasyonlarda bulunarak Azerbaycan ordusu mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silah,top ve havanlarla ateş açmasıyla başlattığı saldırılara,Azerbaycan ordusu da karşı saldırı kararı almıştı. Tümgiad Azerbaycan Ülke temsilcimiz Sn.Almaz İlahe Ehmedova’nın oğlu Mirrahim Mirzaoğlu Ehmedov kardeşimizin de yapılan saldırılarda ağır şekilde yaralanması, Tümgiad ailesi olarak hepimizi derinden üzmüştür.2.Kez ameliyata alınan kardeşimize Allah’tan acil şifalar dileriz.
02.10.2020
2020 Kooperatifler Fuarına katılan , çalışmaları ve ürünleri ile ilgili bilgi veren Kooperatifin Başkanı Sn.İlkay AKBAŞ “İlçede ikamet eden dezavantajlı işsiz kadınlarımıza istihdam sağlamaya yönelik olarak tamamlanan “EĞİTİM, İMALAT VE ÜRETİM ATÖLYESİ” Projesinde gelinen son aşamada atölyede üretim yapılmasında önemli bir sorumluluk üstlenecek olanAkçadağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi , Malatya Hivay Tekstil San. Ltd.Şti. Firması ile işbirliği protokolleri imzalandığını” da belirtti.
27.09.2020
... 18 ...
TÜRKİYE HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.926817.9986
Euro18.272218.3454
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret257712