• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
 

Anasayfa

TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği teşkilat çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ İl teşkilatını kurma görevi Sn.Alper DÜZGÜN‘ün sorumluluğuna verildi. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren, genç-dinamik ve konusunda donanımlı olan Sn: DÜZGÜN ; Tümgiad Tekirdağ İl Başkanı olarak yetkilendirildi.
29.06.2020
Şehrin gürültüsünden,trafiğinden, stresinden uzaklaşmak, toprakla uğraşmak, kendi sebzesini, meyvesini yetiştirmek isteyenler için hobi bahçeciliği önemli bir fırsat olarak görülüyor. Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük kentlerin etrafında değil, tarımla iç içe olan Konya, Adana, Mersin, Çorum, Erzurum gibi hemen her ilde hobi bahçeleri kuruluyor. Yoğun taleple birlikte verimli tarım arazilerine, ovalara, yılda üç ürün alınan tarlalara bile hobi bahçesi kurulmaya başlandı. Hobi bahçeleri ile ilgili yasal bir düzenleme yok. Hükümet, yerel yönetimler uzun süre bu yapılaşmaya göz yumdu. Bazı yerlerde belediyeler hobi bahçelerinin kurulmasına öncülük etti. İmara aykırı yapılan hobi bahçelerinin bir bölümü imar barışı çerçevesinde yasal hale getirildi. Gelinen noktada, tarımsal üretimi tehdit eder boyuta ulaştı.
24.06.2020
Önümüzdeki dönemde hububat, bakliyat ve yağlı tohumlara olan talep daha da artacak. Bu nedenle Türkiye’nin belli oranlarda dışa bağımlı olduğu üretimini artırmak zorunda. Sağlanacak üretim artışı, bu ürünlerin dış ticaretinde de ülke lehine bir sonuç doğuracaktır. Üretimdeki artış yeterli değil ! Nohut üretimi yerinde sayarken, mercimek ve fasulyede artış var ! İklim değişikliğinin etkileri daha çok hissediliyor Dolu vurdu, üretim kaybı artacak
24.06.2020
Çiftçi İlaçlama sırasında doğru ekipmanı kullanıyor mu ? Çiftçiler insektisitlerin kendilerine ve çevreye olan olumsuz etkilerini biliyor mu ? Çiftçiler pestisit uygulaması yaparken çevreye ve hedef dışı organizmalara zarar verdiklerinin farkında mı ?. Bu problemleri ortadan kaldırmak için Çiftçileri çevre dostu Entegre zararlı yönetim sistemlerine ve İyi tarım uygulamalarına yönlendirmek gerekmiyor mu ?
24.06.2020
Meyve Yetiştiriciliğini destekleme ve geliştirme projesi kapsamında Karabük İl Tarım Müdürlüğünü ziyarette bulunan Tümgiad Karabük İl Teşkilatı KRAF Projesi hakkında bilgi verdi.Projenin hem il genelinde hem de ülkeye katma değer sağlaması açısından çok yararlı olacağını belirtilen Karabük İl Tarım Müdürümüz gerekli desteği sağlayacaklarını dile getirdi.
22.06.2020
TÜMGİAD Karabük İl Başkanı Melahat BAYRAM ; önce il yönetim kadrosu ile istişare toplantısı gerçekleştirdi ardından da Kastamonu Araç El Ele Kadın kooperatifini ziyaret etti. Başkan ;TÜMGİAD Karabük ve Kastamonu ailesi olarak KRAF projesi kapsamında çalışmalarına hız verdiklerini,projelerin çok kısa sürede hayata geçeceğini belirtti.
21.06.2020
Ülkemizde etkisini gösteren küresel krizin toplumun her ferdine sorumluluk yükledigini, kooperatiflerin sadece ortaklarına kazanç sağlamayı esas almamasını, aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayacak kurumsal çalışmalar yapılmalarını vurgulayan Kastamonu Araç El Ele Kadın kooperatifi başkanı Habibe Sevimlioğlu Oral; El Ele kadin kooperatifi bir yandan Kastamonu dokuma taş baskı çalışmalarını yurt genelinde ve uluslararası platformda tanıtmak ; diger yandan da Tumgiad Kraf projesi kapsamında güvenli gıda ,yaş meyve sebze yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliğini destekleme ve geliştirme projelerini hayata geçirerek ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemiştir. Baskan yardımcısı Ayşen Yüzbaşıoğlu; bu çalışmalarla aynı zamanda ilçenin-ilin ve bölgeye özgü ürünlerin tanıtıldığını, ihtiyaç sahibi kadınlara da istihdam yaratıldığını belirtti.
21.06.2020
... 18 ...
TÜRKİYE HABER
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret244115