• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

TÜMGİAD TÜM GİRİŞİMCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ Genel Başkanı İzzet Oben ÇÜRÜK mesajında; “TÜMGİAD Ailesi olarak ,Türk ulusunun, hürriyet-özgürlük, kahramanlık ve coşkularının ifade edildiği , bizi biz yapan, bizi millet kılan değerlerimizin en çarpıcı ifadesi olan İstiklâl marşımızın kabulünün 99.Yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.
13.03.2020
Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren ad veya işaretlere “coğrafi işaret” (Cİ) denir. Coğrafi işaret tescili ile ürünlerin standartları, geleneksel özellikleri ve üretim metotları koruma altına alınır. Coğrafi işaretler, tek bir üreticiyi değil, belirli şartlar altında üretim yapan kişi ya da firmaların tümünü korur. Neden coğrafi işaret almalıyız? “Geleneksel bilgi ve kültürel değerlerimizin korunması açısından büyük öneme sahip olan coğrafi işaretler, üreticiye de pazarlama konusunda büyük avantajlar sağlamaktadır. Tüketicilerin coğrafi işaret amblemi olan ürünleri daha çok tercih etmesi bu ürünlerin satış değerini artırır.
11.03.2020
Coğrafi işaret, tüketiciler için ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini ve ürünün söz konusu karakteristik özellikleri ile coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren ve garanti eden kalite işaretidir. Coğrafi işaret tescili ile kalitesi, gelenekselliği, yöreden elde edilen hammaddesi ile yerel niteliklere bağlı olarak belli bir üne kavuşmuş ürünlerin korunması sağlanır.
11.03.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları derneği ile Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği İzmir İl Başkanı Suat KUŞEV Organik Tarım ve Yerli tohum kullanımına teşvik kapsamında Torbalı Saipler Köyü Çiftçileri ile görüşmeler yaptı. Tümgiad ailesine katılan Çiftçiler ,ürettikleri ürünleri ,yaşadıkları sıkıntıları Başkan KUŞEV’le paylaştı.
09.03.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları derneği ile Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği İzmir İl Başkanı Suat KUŞEV İzmir Beydağ Kadın Kooperatifi ile görüşmeler yaptı.Kooperatif Başkanı İlkay Işık ,Başkan Yardımcısı Neşe Köse ve Hanım Çizer kooperatif çalışmaları,hedefleri ve karşılaştıkları zorluklar konusunda bilgi aktardı.
09.03.2020
Kadınlarımız … Kırda çiçek, gergefte nakış…. Dilde türkü, yarına umut… Tarlada çapa, toprakta can …. Halayda zılgıt, kavgada kıvılcım... Yolda yoldaş, evde ana… Kadınlar… Kadınlarımız… Yaşlı dünya erkek ise güneş olan kadınlarımız… Analarımız, bacılarımız, kızlarımız. Hayatımızı ışıtan, can veren kan veren, el veren, yön veren güneşlerimiz…
08.03.2020
TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği İzmir İl Başkanı Suat KUŞEV “ ÇİFTÇİ İLE EL ELE “ projesi kapsamında Çapak Köyü Kalkınma Kooperatifi ve Torbalı Saipler Köyü’ne misafir oldu. Kooperatif başkanı Sn.Yusuf CİN ve Saipler Köyü Muhtarı Sn.Muammer YAVAŞ ile iyi tarım uygulamaları ve çiftçinin durumu hakkında istişarelerde bulunan başkan KUŞEV ; hem misafirperverliklerinden hem de fikir alışverişlerinden dolayı teşekkür etti. Kooperatif başkanı Sn.Yusuf Cin ; yetiştirdikleri ürünleri yurt dışına satmak istediklerini,gerekli alt yapının sağlanması ile organik üretime geçeceklerini belirtirken ,Muhtar Sn.Muammer Yavaş tarım girdi maliyetinin yüksek olduğunu dolayısıyla çiftçinin kazanamadığı için ekim yapmaktan tedirgin olduğunu dile getirdi.
03.03.2020
... 13 ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret192623