• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası

Anasayfa

Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi sınırları içinde bulunan Hamitabat yaklaşık 2 bin köydür. Halkının çoğunluğunun temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Bu faaliyetleri desteklemek ve geliştirmek amacıyla 1975 yılında S.S. Hamitabat Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatif kurulmuş. Kooperatif 2.Başkanı Sayın Yılmaz MEMİ, Kooperatifin amacı ile ilgili ; “Kooperatifimiz ürünlerinde temel hammadde olarak dana eti kullanılmakta olup, bu hammadde ihtiyacının %30’unu kendi ortaklarından, %70’ını ise civar köylerden tedarik ederek, hem kendi köyü için hem de civar köyler için kalkınmayı destekleyici rol oynamaktadır. Amacımız üreticiye hizmet, tüketiciye kalite sunmaktır.” açıklamasında bulundu.
29.12.2020
Doğu Akdeniz’in zeytin kokan ilçesi Altınözü’nde kurulan HAZEK Kooperatifi Altınözü Kaymakamlığı SYDV Aile Destek Merkezi ve Altınözü Belediyesi Kültür Evi’ de, Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi’ nin destekleriyle ve himayelerinde kurulmuş olup, Altınözü kadınlarının ürettikleri yöreye özgü doğal ürünlerin tanıtılması ve nihai tüketiciye sağlıklı şekilde ulaşması için faaliyet gösteriyor.
27.12.2020
SANKO Üniversitesi Özel Sani Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım servisindeki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabırlar dileriz. #Gaziantep Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği
19.12.2020
Kasım ay’ında yapılması planlanan fakat pandemi sebebiyle 25-28 Mart 2021 tarihine ertelenen GASTROANTALYA ULUSLARARASI GASTRONOMİ FESTİVALİ çalışmaları son hız ediyor. GASTRO ANTALYA; yiyecek içecek kültürünün gelişimi, sektörel gelişmelerin takip edilmesi ve aynı zamanda turizmin en önemli aktörleri olan aşçıları bir araya getiriyor.
19.12.2020
Tüm Kadın Kooperatifleri Güç Birliği bünyesindeki üretici kooperatiflerimiz, üretici kobi üyelerimiz ve işbirliği protokolü yapmış olduğumuz Stk’lar ile birlikte TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği olarak, 25//28 Mart 2021 Tarihinde gerçekleşecek olan GASTROANTALYA ULUSLARARASI GASTRONOMİ FESTİVALİ’ne organizasyon ortağı olarak katılacağız. Gerekli sözleşme ve protokoller imzalanmıştır. TÜMGİAD AİLESİNE HAYIRLI OLSUN ! Festivale 45 ülkeden şef ve aşçılar, konfederasyon ve federasyon temsilcileri katılacaktır. Ulusal ve uluslararası basın mensupları, gastronomi uzmanları ve akademisyenler ile bürokratlar da festivalde bulunacaktır.
18.12.2020
Adana’nın başarılı avukatlarından Mahmut Gökbörü CANBAZ ,TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneğinin Adana İl Başkanı olarak atandı. Başkan CANBAZ konuyla ilgili ; 22 İl’de teşkilatlanarak ticari-sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan TÜMGİAD ; aynı zamanda Tümgiad Gençlik Kulübü ve Tüm Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak da faaliyet gösteriyor.
10.12.2020
TÜMGİAD yönetim kurulu üyesi Melahat Bayram ,3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Baran ve Uğur’u ziyaret ederek, Hem Baran ve Uğur ile hem de anneleriyle sohbet etti. BARAN,Doğum esnasında beyine oksijen gitmediği için doğuştan engelli çocuğumuz. Melahat ablasının ziyareti Baran’ı çok mutlu etmiş,heyecanını görünce bizlerde çok mutlu olduk.
05.12.2020
 2  ...
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret195243