• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Kahramanmaraş Kurtuluşunun 101 Yılında Geleneksel Türk Okçuluğu Kahramanmaraş İl Kulüpler Yarışması Yapıldı.

Kahramanmaraş halkı, 1925’ten bu yana “12 Şubat Kurtuluş Günü’nde şanlı Türk bayrağına İstiklal madalyasını takarak destansı geçmişini gururla anıyor.

Kahramanmaraş Kurtuluşunun 101. Yılında, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk İl Temsilciliği tarafından  Geleneksel Türk Okçuluğu Kahramanmaraş İl Kulüpler Yarışması düzenlendi.Düzenlenmiş  olan yarışmaya  Maraş Ok, Elbistan Alplik ve Okçuluk, Avasim ve Dulkadiroğlu Kulüpleri katıldı.

TGTOF İl Temsilcisi Mustafa MENGÜR düzenlenen etkinlikle ilgili ;

Bu Etkinliğin Gerçekleşmesinde Emeği Geçen Kahramanmaraş Gençlik ve Spor Müdürümüz Cemil BOZ Beye, 12 Subat Gençlik ve Spor Müdürümüz Kadir Gemci Beye , Geleneksel Sporlar As Başkanımız  Şahin HOPUR Beye, Tügva İl Temsilcimiz Furkan SEYDİHANOĞLU Beye, Hakemlerimize,  Katılım Sağlayan Türk Okçusu Ailelerine Teşekkür Ederim.

açıklamasında bulundu.

Tümgiad ailesi olarak  çözüm ortağımız Maraş Ok Gençlik ve Spor Kulübü ailesini ,TGTOF il temsilcisi Sayın Mustafa Mengür'ü tebrik ederiz.

http://www.marasok.com
  
27 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret197126