• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Simav’da kadın kooperatifi faaliyete geçti.


Kütahya’nın  Simav ilçesinde  7 girişimci kadın bir araya gelerek S.S.Yeşil Simav Yöresel Ürünler Kadın Girişimi Üretim ve İşletme  Kooperatifini kurdu.

Kooperatif  Genel Müdürü Yunus Erdoğan ;

Simav Belediye Başkanımız  Sayın Adil BİÇER, Demirci Belediye Başkanımız Sayın Cahit ONAR ve Simav Sosyal Hizmetler Müdürümüz Sayın Mustafa TENEKE’ye desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Yurt genelindeki üretim seferberliğine katkıda bulunmak ve ilçemizdeki ihtiyaç sahibi kadınlarımıza istihdam sağlamak hedefiyle kurmuş olduğumuz kooperatifimiz gerekli altyapı çalışmalarını bitirmiş,resmen faaliyete geçmiş durumdadır. Güvenli ve süreklilik arz eden gıda üretimi konusunda faaliyet göstereceğiz. Hedefimiz, üretimini yaptığımız yöresel ürünleri hem nihai tüketiciye ilk elden ulaştırmak,hem de ihracatını yaparak markamızın uluslararası değer  kazanmasını sağlamak. Aynı zamanda bu çalışmalarımızla  ülkemize  katma değer kazandırmaktır. İlçemizin yöresel ürünleri yanında yöresel kültürlerini ve lezzetlerini de  Tümgiad Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği ile birlikte Mart ay’ın da uluslararası platforma taşıyoruz.

açıklamasında bulundu.

  
160 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.58857.6190
Euro9.01459.0506
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret197129