• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Kadın Kooperatiflerimizin sesi oluyoruz.AYAŞ AKKAYA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİTümgiad  Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak ;yurt genelinde faaliyet gösteren üretici kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bunları ilgili merciilere duyurabilmek için  yeni yazı dizimize başadık.

 

Bugün, Ankara’nın Ayaş köyünde  bir araya gelerek Sayın Zehra VAROL başkanlığında oluşturulan  AYAŞ AKKAYA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ’ndeyiz.

 

                            

Kooperatif başkanı Sayın Zehra VAROL konuyla ilgili;

“Öncelikle,Çiftçi kadınlardan kurulan bir kooperatif olarak yaşadığımız sıkıntı, ortakların yaş ortalamasının yüksek olması ve eğitim düzeyinin ilk okul olması sebebi ile teknik anlamda ve kurumsallaşma adına maalesef yetersiz kalıyoruz.2018 yılında AYAŞ AKKAYA TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ  adı altında üretime başladık. Ortaklarımız domates yetiştiriciliği desteği dışında fazla katkıda bulunamıyorlar.Dolayısıyla ,Fabrikanın çalışması,üretimi,pazarlaması  ..vs tüm konular sadece bir kişinin omuzlarında kalıyor. benim omuzlarımda.Üretimi her geçen yıl iyileştirmeyi başarsak ta pazarlamada yetersiz kalıyoruz.Pazarlama ve satış sıkıntısını çözemeyince kooperatifler mali sıkıntı yaşamaya başlıyor. Köyde doğup tarımla büyüyen birisi olarak her geçen yıl üretim zor- kazanç imkansızlaşıyor. Emekçi kadınlarımız kırsalda çalışarak fakirleşiyor.Kooperatif başkanı olarak en büyük amacım katma değerli ürünlerle kazanç sağlamak ve yurt dışı pazarına açılmak.Önce köyümün sonra da inşaallah bölgemizin adını duyurmak.Kadınlarımızın emeğinin karşılığını alabilmelerini sağlamak.”

açıklamalarında bulundu.

 

  
109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret195244