• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
 
Kadın Kooperatiflerimizin sesi oluyoruz.


Tümgiad  Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak ;yurt genelinde faaliyet gösteren üretici kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bunları ilgili merciilere duyurabilmek için  yeni yazı dizimize başadık.

 

Bugün, Kastamonu Araç’ta bir araya gelerek Sayın Habibe Oral SEVİMLİOĞLU başkanlığında oluşturulan EL ELE KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ‘ndeyiz .

Kooperatif Başkan Yardımcısı Sayın Ayşen YÜZBAŞIOĞLU konuyla ilgili ;

Biz kadın girişimciler öncelikle ailemiz için gelecek kaygısı taşımamak,güzel yarınlarda yaşama şansı oluşturmak ,aile bütçesine katkı sağlayabilmek için üretmek ve  el emeği göz nuru dökerek  ürettiğimiz ürünleri  pazarlamak için  Kadın Girişim Kooperatifimizi kurduk.

Elbette bu yolda yürümeye çalışırken bir çok engelle karşılaştık,karşılaşmaya devam ediyoruz.Ümidimiz sağlıklı ,sürdürülebilir bir kooperatifçilik için yetkili mercilerin öncelikle bize gerekli konularda eğitim desteği sağlamasıdır.

Pandemi sebebiyle Ekonomik açıdan da  olumsuz yönde etkilenen  bizler eğitim desteği yanı sıra üretim seferberliğine katkıda bulunabilmek, ülkeye katma değer sağlayabilmek için ekonomik (makine-techizat..vs) desteğe de ihtiyaç duymaktayız.

Biz bir yandan girişimci diğer yandan da anneyiz.Biz Annelerin mutluluğu,yetiştirdiğimiz evlatlarımızın  gelecekleri açısından da  mutlu olmaları demektir.Mutluluk bir tohumdur,bir ekerseniz bin verir.Kadın toprak gibidir,bir tohum verirsin bir ağaç üretir.Bizler El Ele Kadın Kooperatifi olarak “ birlikten güç doğar” diyerek  el ele verdik tohumları ektik şimdi sulama zamanı ! Bunun için de tohumlarımıza can suyu lazım.Sözün özü ; Kadın kooperatiflerin eğitim ve ekonomik desteğe ihtiyacı bulunmaktadır.”

açıklamalarında bulundu.

  
230 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret244116