• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Kadın Kooperatiflerimizin sesi oluyoruz.


Tümgiad  Üretici Kadın Kooperatifleri Güç Birliği olarak ;yurt genelinde faaliyet gösteren üretici kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bunları ilgili merciilere duyurabilmek için  yeni yazı dizimize başadık.

 

Bugün, Kastamonu Araç’ta bir araya gelerek Sayın Habibe Oral SEVİMLİOĞLU başkanlığında oluşturulan EL ELE KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ‘ndeyiz .

Kooperatif Başkan Yardımcısı Sayın Ayşen YÜZBAŞIOĞLU konuyla ilgili ;

Biz kadın girişimciler öncelikle ailemiz için gelecek kaygısı taşımamak,güzel yarınlarda yaşama şansı oluşturmak ,aile bütçesine katkı sağlayabilmek için üretmek ve  el emeği göz nuru dökerek  ürettiğimiz ürünleri  pazarlamak için  Kadın Girişim Kooperatifimizi kurduk.

Elbette bu yolda yürümeye çalışırken bir çok engelle karşılaştık,karşılaşmaya devam ediyoruz.Ümidimiz sağlıklı ,sürdürülebilir bir kooperatifçilik için yetkili mercilerin öncelikle bize gerekli konularda eğitim desteği sağlamasıdır.

Pandemi sebebiyle Ekonomik açıdan da  olumsuz yönde etkilenen  bizler eğitim desteği yanı sıra üretim seferberliğine katkıda bulunabilmek, ülkeye katma değer sağlayabilmek için ekonomik (makine-techizat..vs) desteğe de ihtiyaç duymaktayız.

Biz bir yandan girişimci diğer yandan da anneyiz.Biz Annelerin mutluluğu,yetiştirdiğimiz evlatlarımızın  gelecekleri açısından da  mutlu olmaları demektir.Mutluluk bir tohumdur,bir ekerseniz bin verir.Kadın toprak gibidir,bir tohum verirsin bir ağaç üretir.Bizler El Ele Kadın Kooperatifi olarak “ birlikten güç doğar” diyerek  el ele verdik tohumları ektik şimdi sulama zamanı ! Bunun için de tohumlarımıza can suyu lazım.Sözün özü ; Kadın kooperatiflerin eğitim ve ekonomik desteğe ihtiyacı bulunmaktadır.”

açıklamalarında bulundu.

  
63 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret195243