• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Antalya Gençlik Dernekleri de İyilik Seferberliği Kapsamında İzmir’e Destek Oldu !


TÜMGİAD bünyesinde oluşturulan İYİLİK SEFERBERLİĞİ projesi kapsamında;Tümgiad Gençlik Kulübü, Kumluca Yörük Türkmen derneği, Antalya Efeler derneği olarak, İzmir depreminden etkilenen kardeşlerimiz için hazırlanan  ürün kolileri  İzmir’e yola çıktı.

                      

Kumluca Yörük Türkmen Derneği Başkanı Nurcihan UĞUREL ve Antalya Efeler Derneği Başkanı Barış SARIÇOBANOĞLU; “KRAF( Kriz ve Afet dönemlerinde üretim merkezleri) Projemiz aslında tam da böyle zamanlar için hazırlanmıştı. İyilik seferberliği çalışmalarımızda bu projemizin bir parçasıdır. Ülkemizde yaşanana/yaşanacak bu tarz afetlere hazırlıklı olunması gerekiyor.İzmirli kardeşlerimizin yaşadığı bu afet  hepimizi derinden  üzmüştür. İzmir depreminde hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan Rahmet, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar dileriz. Dernek bahçemize kurduğumuz çadırımızda toplandık, tek yürek olduk, bize desteklerini esirgemeyen kıymetli ailelerimize üyelerimize de  yürekten teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundular.

 

  
72 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret195244