• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
ANADOLU BACILARI KADIN KOOPERATİFİ TÜMGİAD AİLESİNE KATILDI !

Selçuklu döneminde Polatlı’nın Bacı köyünde kurulan Bacıyan-ı Rum (Anadolu Bacıları) teşkilatı tekrar kuruldu. Tarımsal üretim faaliyetinde bulunmak, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen 13 kadından oluşan Anadolu Bacıları, bugünlerde çalışmalarının meyvesini toplamanın heyecanını yaşıyor. Anadolu Bacıları, “Panpek” etiketiyle hiçbir katkı maddesi ilave etmeden hazırladıkları pancar pekmezini satışa çıkardı. Örnek bir kadın dayanışması olan Anadolu Bacıları, oluşturdukları kooperatifi de büyüterek çok daha fazla kadın istihdamı sağlamak, tüm Türkiye ve dünyaya ürünlerini ulaştırıp marka değerini büyütmeyi, Polatlı’nın sesini daha fazla duyurmayı hedefliyor.

Biz Anadolu Bacıları olarak ve Ankara ilçelerindeki bir çok kadın kooperatifleriyle birlikte ürünlerimiz reyonlarda yerini aldı. Tüm Ankara’lıları Başkent Marketlere bekliyoruz,aynı zamanda Ticaret bakanlığının düzenlediği Kooperatifler fuarına Polatlı’yı temsilen tüm ürünleri ile katıldıklarını ifade eden   Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Nilüfer KART ;

“Biz Anadolu Bacıları olarak tüm ürünlerimizle Fuara katılım sağladık. Hem Polatlı’mızı hem de ürünlerimizi tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. İnsanların ürünlerimize ilgi göstermesi bizleri sosyal medyadan bizi ve ürünlerimizi gören bir çok kişi gelip bizimle tanışmak istedi bu da ayrıca bizi çok mutlu etti. Bu gün ilk gün olmasına rağmen satışlarımız güzel gitti” açıklamalarında bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İklime YAŞAR ise ;

Gelişen pazar ve satış ağı sayesinde S.S. Anadolu Bacıları Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin “PANPEK” markasının değerinin  artırılacağını,  Proje ile tarım sanayisinde gelir getirici faaliyetlerin geliştirilmesi ve Polatlı’da kadın istihdamının ve kalitesinin artırılmasının  hedeflendiğini belirtti.

  
59 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret192620