• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
TÜMGİAD Tüm Girişimci ve İş İnsanları Derneği’nin Kuruluş YıldönümüTÜMGİAD;

 2  Yıl önce bugün  resmi olarak ; küçük esnafın piyasadaki rekabet şansını arttıracak  ,yerel üreticilerin ürünlerine pazarda yer bulabilmesini  ve ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafa destek olmak amacıyla   faaliyet göstermeye başlamıştır.

TÜMGİAD;

Pandemi döneminin başlamasıyla birlikte KRAF (Kriz ve afet dönemlerinde üretim merkezleri) PROJESİ’ni hayata geçirerek üretim-istihdam ve ihracat odaklı çalışmalara ağırlık vermiştir. Bu amaç doğrultusunda TÜMGİAD TÜM ÜRETİCİ KADIN KOOPERATİFLERİ GÜÇ BİRLİĞİ’ni oluşturarak yurt genelindeki kadın kooperatiflerinin  ortak değer ve ortak hedef bilinciyle  Güç Birliği çatısı altında üretim seferberliğine ,istihdamın arttırılmasına katkı sağlanabilmesini hedeflemiştir. Daha kurumsal  ve uluslar arası faaliyetlerine hız vermek için Kooperatif Birliğini kurarak,Üretim ve Paketleme tesisini hayata geçirmeyi  programının ilk sırasına almıştır.

TÜMGİAD;

Geleceğin aydınlatıcıları olarak gördüğü Gençlerin sosyal-kültürel-teknolojik  ve ekonomik alanlarda daha etkin,daha verimli  katılımını sağlayabilmek amacıyla TÜMGİAD GENÇLİK KULÜBÜ’nü oluşturmuştur.

Gençlik Kulübü ;Dünya genelindeki teknolojik gelişmelerden geri kalmayacak,tam tersi bu gelişmelere alternatifler yaratacak, Sürdürülebilir tarıma katkıda bulunacak,Kendini geliştirmiş,eğitim seviyesi yüksek,girişimcilik kültürüne hakim,Analiz yeteneğine sahip,projeler geliştiren,üretken,Paylaşımcı,ortak değerlere  sahip-ortak hedefe yürüyen gençleri aynı çatı altında buluşturmak için oluşturulmuş bir yapıdır. Gençlerin güçlü yaşam becerilerine, insani ve millî değerlere sahip olarak yetişmelerinin, iktisadi ve sosyal hayata ve karar alma mekanizmalarına aktif katılımlarının sağlanması temel amaçtır.

TÜMGİAD;

23 İl ve Azerbaycan Ülke Temsilciliği ,Kadın Kooperatifleri ve Çiftçiler ,esnaflar ve yerel üreticiler,üreten- girişimci gençler ile çok büyük bir AİLE olarak faaliyet gösterir duruma gelmiştir.

  • Ortak değerlerimizle ortak hedeflere yürüdüğümüz  TÜMGİAD ailesinin tüm bireylerine ,
  • Ülkenin üretim seferberliğine,kırsal kalkınmasına,sosyal-kültürel-teknolojik ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunan tüm  çözüm ortaklarımıza

TEŞEKKÜR EDERİZ.

  
150 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret190585