• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
Yalnız değilsin KARDEŞİM


Geçmişte Anadolu’da, Bakü’de ve Hocalı’da  Müslüman Türk halkına karşı yaptıkları katliamlardan bildiğimiz Ermenilerin kapsamlı provakasyonlarda bulunarak Azerbaycan ordusu mevzilerine  ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silah,top ve havanlarla ateş açmasıyla başlattığı saldırılara, Azerbaycan ordusu da karşı saldırı kararı almıştı.

Tümgiad Azerbaycan Ülke temsilcimiz Sn.Almaz İlahe Ehmedova’nın oğlu Mirrahim  Mirzaoğlu Ehmedov kardeşimizin de yapılan saldırılarda ağır  şekilde yaralanması, Tümgiad ailesi olarak hepimizi derinden  üzmüştür. 2.Kez ameliyata alınan kardeşimize  Allah’tan acil şifalar dileriz.

Hukuk tanımaz, İşgalci  Ermeni güçlerinin hain saldırılarında şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. Allah ; Birlikte gülüp, birlikte üzüldüğümüz  kardeşlerimize vatan savunmasında yardımcı olsun !

KARABAĞ AZERBAYCANDIR !
 KARABAĞ BİZİMDİR!   
  
109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.30248.3357
Euro9.69179.7306
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret190579