• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/tumgiad.2/
  • https://www.youtube.com/channel/UCSGmZ1jO5rv7uqAPQUWR7lw
 
TÜMGİAD Genel Başkanı Malatya'daBASINDAN


Kısa bir süre önce kurulan ve Türkiye'nin bir çok ilinde etkin çalışmalarla isminden sıkça söz ettirmeye başlayan TÜMGİAD'ın Genel Başkanı İzzet Oben Çürük, Malatya İl Teşkilatı'nı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgiler aldı. Oben Çürük'ü, TÜMGİAD  Malatya İl Başkanı Ayşe Temirci ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

"İSTİHDAMLAR SAĞLANACAK"

TÜMGİAD Malatya Dernek binasında gerçekleşen ziyarette değerlendirmelerde bulunan İzzet Oben Çürük, TÜMGİAD aracılığıyla zor durumda bulunan esnafın  yapacakları projelerle alım ve rekabet gücünü artıracaklarını söyledi.  Yerel üreticileri aynı çatı altında toplayacaklarını söyleyen Çürük, TÜMGİAD'ın amaçlarını ve çalışmalarını şöyle açıkladı: "Hem esnafa ürün tedarik konusunda destek olmayı, hem de yerel üreticilerin daha geniş bir pazara ulaşmalarını ve ihracat çalışmalarıyla ülkeye de katma değer yaratacak ticari faaliyetleri gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Oluşturulan konsorsiyumlar sayesinde aynı zamanda bölgesel istihdamlar da sağlanacaktır."

YURT GENELİNDE PAZAR DESTEĞİ SAĞLANACAK

Komisyoncuların çiftçiyle satıcı arasından çıkartılacağını belirten İzzet Oben Çürük: "Komisyoncular-aracılar arasında kalarak emeğinin karşılığını alamayan, tekelleştirilen pazarda mahsulünü toplayıp değerlendiremeyen çiftçileri TÜMGİAD çatısı altında toplayarak, hem yurt genelinde pazar desteği sağlamayı hem de ihracat kanalı oluşturmayı hedeflemiş durumdayız. Bu çalışmalarımızı yaparken aynı zamanda çiftçilerimizin AB-IPARD-Dünya Kalkınma Bankasının sağlamış olduğu teşvik ve hibe kredilerinden faydalanmasını için projeleri oluşturmaktayız.  Üretim yapan tüm üye firmalarımızın riske girmeden pazarlama giderleri için bütçe ayırmadan, yurt genelinde ürünlerin satışını ve bayilik ağını da oluşturarak geniş bir pazarda ticaret yapmalarını sağlamaktayız. ihtiyaç sahibi ve girişimci kadın üyelerimizi, Network uygulaması ile çalışma yapan üye firmamıza dahil ederek hem ticari deneyimlerini artırmayı hem de aile bütçesine katkıda bulunmalarını sağlamaktayız."dedi.

  
404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.919417.9912
Euro18.320018.3934
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret257716