• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
ORGANİK TARIMIN GELİŞTİRİLMESİNİN ÖNEMİ
 

Ülkemizde Her Dört Kişiden Birinin Kanser Olduğunu Düşünürsek Organik Tarımın Geliştirilmesinin Öneminin Ne Olduğunu Anlayabiliriz. Organik Ürün Tüketicisinin Genelde Organik Ürünlerinin Pahalı Olduğu Bu Nedenle Alamadıklarını Söylerler. Doğrudur. Organik Üreticisin Maliyet Girdisi Çok Yüksektir. Bunun Nedeni  Ülkemizde  Çok Az  Bölgemizde Organik Tarım Yapılmaktadır. Bu Üreticilerimiz Sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri Gibi 400.500 km.Uzak  İlerimizde Getirerek Ürünlerini Satmaktalar. Bu da Doğal Olarak Ürün Fiyatları Artmaktadır. Bunun Gibi Orgamik Ürünlerin İnsanlarımıza Daha Uygun Sağlayabilmenin Yolu Tarım Bakanlığın Organik Tarımı Geliştirmek İçin Türkiye Genelinde İller Bazında Organik Tarımı Desteklemesi Teşfik Etmesi Gerekmektedir. Böylelikle Her İlde Organik Üreticiler Çoğalacaktır. Bu Üreticilere Kendi Bulundukları İllerinde Yerel Yönetimler Organik Pazarlar Açarak Organik Üreticiler Yetiştirdikleri Ürünleri Daha Ucuza Satma İmkanına Sahip Olacaklardır. Yani Her İl Kendi Bölgesindeki Organik Üreticisini Geliştirip Çoğaltırsa Organik Pazarlar Açarsa Rekabeti Artırarak Tüketiciye Daha Sağlıklı Ucuz Organik Ürünler Sağlayabilirler. Daha Önemlisi Bir Yasal Düzenlemeyle Organik Pazarları Kalıcı Hale Getirebilirlerse Organik Üreticiler Kendilerini Daha Güvende Hissederek Kapasitelerini artıracaklardır. Bu da Tüketiciye Daha Ucuz Organik Ürün Sağlamak anlamına Geleçektir. En Önemlisi Organik Pazarların Statüsünün Bir An Önce Belirlemesi Gerekmektedir.


Gürbüz AKCİ     
Tümgiad Denetleme Kurulu Üyesi
  
119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret192625