• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100026682783437
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905054704174
  • https://twitter.com/tumgiad/status/1197240885353877506?s=20
  • https://www.instagram.com/p/B8rst8oAqBV/?igshid=11c9oks0npgxk
  • https://www.youtube.com/channel/UChCYHZdDeqmSN9fvroCx10Q
Translate
Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü, Işık ışık, dalga dalga bayrağım! Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın Mezarını kazacağım. Seni selâmlamadan uçan kuşun Yuvasını bozacağım. Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver.

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün Kızıllığında ısındık; Dağlardan çöllere düştüğümüz gün Gölgene sığındık.

Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı; Barışın güvercini, savaşın kartalı Yüksek yerlerde açan çiçeğim. Senin altında doğdum. Senin altında öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, Söyle, seni oraya dikeyim!

Arif Nihat Asya
Kültür Portalı
Site Haritası
TÜMGİAD’dan Büyük Organizasyon MüjdesiTÜMGİAD  Tüm Girişimci  ve İş İnsanları Derneği çatısı altında oluşturulan TÜMGİAD TÜM ÜRETİCİ KADINLAR GÜÇ BİRLİĞİ; yurt  genelindeki  organik-yöresel-doğal ve coğrafi  işaretli üretim yapan kadın üreticilerimizden oluşuyor.

ÜRETİCİ KADINLAR GÜÇ BİRLİĞİ; Bir yandan  bünyesi altında toplanan  kooperatiflere  yurt içi ve yurt dışında Pazar ağı ve bayilikler oluştururken,bir yandan da sahip olduğu basın medya ajansları aracılığıyla hem kooperatiflerin , üreticilerin  ve ürünlerinin  yurt  genelinde tanıtılmasını ,hem de kooperatif ve üyelerinin sıkıntılarının duyurulmasını sağlıyor.

 “Çiftçi ile elele” projesi kapsamında  organik tarım -yerli tohum ve iyi  tarım programının yurt genelinde  yaygınlaştırılmasını hedefleyen  ÜRETİCİ KADINLAR GÜÇ BİRLİĞİ;aynı zamanda TÜMGİAD İYİ TARIM ÜRÜNLERİ markasıyla ve geniş ürün yelpazesiyle  yurt genelinde bayii ve satış ağı oluşumlarına başlamak üzere.

TÜMGİAD Genel Başkanı İzzet Oben ÇÜRÜK; Fuar organizasyon çalışmalarına da hız verildiğini,Mart 2020 tarihinde ilk Ulusal fuarlarını düzenlemek için  alt yapı çalışmalarına başlandığını,organik-doğal-yöresel ve Coğrafi işaretli ürün üreticilerinin katılımıyla çok büyük bir organizasyon  hedeflediklerini,belirtti.Haziran  sonuna kadar da uluslar arası fuar organizasyonu için çalışma komisyonlarının zemin kurmaya başladığını  belirtti.

 

  
100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
TÜRKİYE HABER
TÜMGİAD BUSİNESS
GAZETE TÜMGİAD
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.77417.8053
Euro9.45599.4938
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret192619